LOKALIZACJA

Kórnik - Bnin, Czołowska 23

Miasto oferuje wiele możliwości aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu jak choćby liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe, z których Twoja rodzina, będzie mogła korzystać aby móc z bliska podziwiać piękno otaczającej nas natury, a w złą pogodę możesz zrelaksować się pod dachem np. w Centrum Rekreacji i Sportu OAZA, gdzie można korzystać z saun, siłowni i basenu. Bardzo dobrze zorganizowana i dynamicznie rozwijająca się infrastruktura to kolejne zalety Kórnika.

W miasteczku znajdują się przedszkola, dwie szkoły podstawowe oraz liceum ogólnokształcące.

Atrakcyjność tego miejsca potęgują: Szybki dojazd do Poznania - " jedyne 20 min". Wygodne wjazdy na "S11, A2 i S5."

Dojazd do Poznania drogą ekspresową S11 zajmuje maksymalnie 20 minut. Ponadto istnieje bardzo bogata oferta komunikacji publicznej. Na linii Kórnik – Poznań kursują stale autobusy trzech przedsiębiorstw komunikacyjnych z częstotliwością przynajmniej 2 na godzinę. Standardowo dojazd autobusem do Ronda Rataje zajmuje około pół godziny. Trzy przedszkola, dwie szkoły podstawowe oraz liceum ogólnokształcące, dobrze zorganizowana i dynamicznie rozwijana infrastrukturę to następne zalety Kórnika.

Wśród jezior i lasów

Dotarcie do jednego z dwóch położonych w promieniu kilometra jezior to zaledwie 20 minutowy spacer. A położony nieopodal las zaprasza na rodzinne wypady czy poranny jogging

W sąsiedztwie zabytków architektury i przyrody

Kórnik lokowany był w I połowie XV wieku, a znany jest jako posiadłość możnych rodów – Działyńskich i Zamoyskich, którzy pozostawili po sobie cenną pamiątkę w postaci swej siedziby rodowej słynnego Zamku Kórnickiego z jego bogatym arboretum. Osadnictwo zaczęło się tu jednak znacznie wcześniej, najstarsze ślady pochodzą z V tysiąclecia przed naszą erą. Na początku epoki żelaza na terenie Bnina istniała jedna z największych osad obronnych w Wielkopolsce. Może i Ty staniesz się częścią historii tej niezwykłej lokalizacji.

Z możliwością aktywnego wypoczynku

W najbliższej okolicy możesz pływać, biegać, leżeć na plaży, pędzić rowerem po drogach i bezdrożach, spacerować, zwiedzać a nawet się lenić, np. na ławeczce Pani Wisławy.